Omlazení pleti pulzním světlem IPL - rejuvenace

Omlazení pleti?

Při ošetření pokožky pulzním světlem dochází k zajímavému jevu - zmnožení kolagenových vláken ve vrchní vrstvě pokožky. Protože kolagen je zodpovědný za pružnost a elastičnost pokožky, dochází k jejímu  přirozenému omlazení. Pokožka se vypne a drobné vrásky zmizí. Vzhled pleti je potom zdravější a mladistvější. Ošetření je vhodné pro obličej, krk, dekolt a paže.

Kolik ošetření je potřeba?

Pro optimální výsledek je nutných zhruba 6 ošetření s intervalem 3 týdny. Omlazovací efekt pak přetrvává cca 6 měsíců.

Jaké je naše přístrojové vybavení?

Pro omlazení pokožky pulzním světlem používáme špičkový medicínský přístroj IPL SensaLite. IPL SensaLite byl navržen a schválen pro lékařské použití a splňuje všechna přísná kriteria medicínského vybavení. Je vybaven účinným vnitřním chlazením, díky němuž je aplikace světelných pulzů pro pokožku příjemná. Přístroj má také výhodu poměrně velké ošetřené plochy na jeden záblesk (5 cm2), díky němuž šetří Váš čas (ošetření je rychlé) a Vaši peněženku (platíte méně záblesků). Na omlazení pokožky se používá speciální ruční nástavec emitující pulzní světlo v intervalu vlnových délek 560-950 nm. K rejuvenaci ale dochází přirozeně i při ostatních druzích ošetření IPL (např. při IPL epilaci), takže omlazení pokožky je příjemným bonusem při každém IPL zákroku.

Jak probíhá rejuvenace pleti pomocí IPL?

Před ošetřením aplikujeme na kůži chladivý gel. Poté přiložíme na pokožku ruční nástavec, kterým je přiveden světelný pulz na plochu o velikosti cca 5 cm2. Pak nástavec přiložíme na další místo a aplikujeme další záblesk. Takto postupujeme dokud není ošetřena celá plocha. Protože pro účely omlazení pokožky jsou většinou ošetřovány plochy malé (obličej, krk a dekolt, případně paže), je ošetření velmi rychlé - cca 10-20 minut. Ruční nástavec, kterým do pokožky přivádíme pulzní světlo, je opatřen efektivním chlazením, takže i při delším používání si udržuje příjemnou tělesnou teplotu. Rejuvenace pokožky není bolestivá. Někdy je pocit srovnáván s dotekem gumového předmětu na kůži.

Co můžeme po ošetření očekávat?

Ihned po ošetření nečekejte viditelný výsledek. Zmnožení kolagenových vláken je proces, který trvá dny, nikoli vteřiny. Po 3-4 ošetřeních je již výsledek na první pohled velmi dobře viditelný. Po 6 ošetřeních vydrží omlazovací efekt zhruba půl roku.

Nedalo by se stejného efektu dosáhnout pomocí nějakého krému?

Na trhu je množství krémů obsahujících kolagen. Bohužel pouze malá část kolagenu je pokožkou po jejich aplikaci skutečně využita. Většina pozitivního efektu ve skutečnosti spadá na vrub hydratační složce krémů.

Při rejuvenaci pokožky pomocí IPL jsou pulzním světlem stimulovány přímo vnitrobuněčné procesy kolagen vytvářející. Tento způsob je mnohem efektivnější než vstřebávání kolagenu přes povrch pokožky, a vede také k dlouhodobějším a uspokojivějším výsledkům.

Mám se nějak na ošetření připravit a vzít si něco či někoho s sebou?

Ano. Čtyři týdny před ošetřením byste neměli navštěvovat solárium a aktivně se opalovat. Snižujete tím riziko podráždění pokožky.

S sebou si vezměte svůj oblíbený hydratační krém nebo pleťové mléko, abychom Vás na závěr mohli ošetřit tím, na co je Vaše pokožka zvyklá a co jí dělá dobře. Před rejuvenací obličeje Vás budeme muset odlíčit. Nezapomeňte si proto svůj oblíbený make-up a kosmetiku. Děti a nezletilí nechť s sebou vezmou svoje rodiče.

Jsou nějaké nežádoucí účinky?

V průběhu IPL rejuvenace většina lidí nevnímá žádné nepříjemné pocity. Ihned po zákroku může být pokožka narůžovělá a citlivá. To ale většinou zmizí ještě před odchodem ze salonu. Ve vzácných případech může dojít k dočasné změně pigmentace pokožky. To se ale též upraví během několika dnů až týdnů. Díky zabudovanému účinnému chlazení IPL přístroje SensaLite je nebezpečí nežádoucích účinků minimální. Hned po ošetření můžete provádět všechny každodenní aktivity. S jedinou výjimkou - a tou je aktivní opalování.

Mám se něčeho vyvarovat po ošetření?

Dva týdny po ošetření se raději neopalujte ani nenavštěvujte solárium. Vaše pleť si potřebuje odpočinout.

Je IPL rejuvenace vhodná pro všechny typy pokožky?

Ano. Rejuvenace pulzním světlem IPL je vhodná pro všechny typy pokožky.

A kdy mohu přijít?

Objednejte se k nám. Moc rádi Vás uvidíme!