Odstranění pigmentových skvrn pulzním světlem IPL

Jak jsou pigmentové skvrny pomocí IPL odstraněny?

Odstranění pigmentových skvrn funguje na stejném principu jako odstranění chloupků. Světelný puls je pohlcen barvivem melaninem obsaženým v pigmentové skvrně. Tkáň pigmentové skvrny je takto krátkodobě zahřáta na teplotu okolo 70 stupňů a zničena. Podrobněji je princip popsán v našem článku: fotoepilace.

Jaké je naše přístrojové vybavení?

Pro odstraňování pigmentových skvrn pulzním světlem používáme špičkový medicínský přístroj IPL SensaLite. IPL SensaLite byl navržen a schválen pro použití v medicíně a splňuje všechny přísné podmínky pro lékařské přístroje. Je vybaven účinným vnitřním chlazením, díky němuž je aplikace světelných pulzů pro pokožku příjemná. Přístroj má dále výhodu poměrně velké ošetřené plochy na jeden záblesk (5 cm2), díky čemuž šetří jak Váš čas (ošetření je rychlé), tak Vaši peněženku (platíte méně záblesků).

Jak probíhá odstranění pigmentových skvrn pomocí IPL?

Před ošetřením aplikujeme na pokožku chladivý gel. Následně přiložíme na kůži ruční nástavec, který přivádí světelný pulz na plochu o velikosti cca 5 cm2. Potom nástavec přiložíme na další místo a aplikujeme další záblesk. Takto postupujeme dokud není ošetřena celá plocha. Při odstraňování pigmentových skvrn je ošetřená plocha většinou velmi malá - celá procedura pak trvá okolo 10ti minut. Odstranění pigmentových skvrn není bolestivé. Někdo pocit přirovnal k doteku gumového předmětu na kůži.

Co můžeme po ošetření očekávat?

Okamžitě po ošetření nečekejte žádný viditelný výsledek. Tkáň pigmentové skvrny byla sice zničena, nicméně stále se nachází na stejném místě ve svrchní vrstvě pokožky. Tato vrstva pokožky se neustále přirozeně obnovuje a během 2-3 týdnů vytlačí mrtvou tkáň na povrch. Pigmentová skvrna nás tak nadobro opustí.

Mám se nějak na ošetření připravit a vzít si něco či někoho s sebou?

Ano. Čtyři týdny před ošetřením nenavštěvujte solárium a neopalujte se. Snižujete tím riziko podráždění pokožky a zvyšujete efektivitu ošetření.

S sebou si vemte své oblíbené pleťové mléko nebo hydratační krém, abychom Vám na závěr mohli pokožku ošetřit tím, co má ráda a na co je zvyklá. Pokud budeme odstraňovat pigmentové skvrny na obličeji, budeme Vás muset před ošetřením odlíčit. Nezapomeňte proto svůj oblíbený make-up a kosmetiku. Prosíme děti a nezletilé, aby s sebou vzali své rodiče.

Prý zároveň dochází k omlazení pokožky?

Ano. Jde o příjemný vedlejší účinek působení pulzního světla na pokožku - dochází ke zmnožení kolagenových vláken ve vrchní vrstvě pokožky. Protože kolagen odpovídá za pružnost a elastičnost pokožky, dojde tak k přirozenému omlazení pleti. Pokožka se vypne a drobné vrásky zmizí. Vzhled Vaší pleti je pak zdravější a mladistvější.

Jsou nějaké nežádoucí účinky?

V průběhu IPL procedury většina lidí nevnímá žádné nepříjemné pocity. Hned po zákroku může být pleť narůžovělá a citlivá. Toto ale většinou odezní ještě před Vaším odchodem ze salonu. Pouze ve vzácných případech může dojít k dočasné změně pigmentace pokožky. To ale také samo odezní během několika dnů až týdnů. Díky zabudovanému chladícímu okruhu IPL přístroje SensaLite je nebezpečí nežádoucích účinků minimální. Hned po ošetření je možno provádět všechny každodenní aktivity. S jedinou výjimkou: aktivní opalování.

Mám se něčeho vyvarovat po ošetření?

Dva týdny po ošetření se raději neopalujte ani nenavštěvujte solárium. Vaše pleť si potřebuje odpočinout.

Je odstranění pigmentových skvrn pomocí IPL u všech typů pokožky?

Pulzním světlem IPL lze odstranit pigmentové skvrny téměř ze všech typů pleti. Výjimkou je fototyp č. 6, kteří mají například černoši. To se ale většiny české populace netýká.

Kdy mohu přijít?

Objednejte se k nám. Moc rádi Vás uvidíme!