Trvalá epilace pulzním světlem IPL

Proč zrovna epilace pulzním světlem?

Epilace intenzivním pulzním světlem (v angličtině Intense Pulsed Light = IPL) je dnes nejčastěji používaná metoda na trvalé odstranění nežádoucích chloupků. Oblíbená je hlavně pro svou efektivitu a rychlost. IPL má stejné výsledky jako laser, ale je mnohem příjemnější pro kůži a je rychlejší.

Princip epilace pulzním světlem IPL je podrobně popsán v našem článku: fotoepilace. Srovnání epilace IPL a laserem v článku: laser nebo pulzní světlo.

Jaké je naše přístrojové vybavení?

Pro epilaci pulzním světlem používáme špičkový medicínský přístroj IPL SensaLite. IPL SensaLite byl navržen a schválen pro medicínské použití a splňuje přísné podmínky pro lékařské vybavení. Je vybaven účinným vnitřním chladícím okruhem, díky němuž je aplikace světelných pulzů pro pokožku příjemná. Dále má přístroj výhodu poměrně velké ošetřené plochy na jeden záblesk (5 cm2), díky čemuž šetří Váš čas (ošetření je rychlé) a Vaši peněženku (platíte méně záblesků).

Jak probíhá odstranění chloupků pomocí IPL?

Před ošetřením je aplikován na pokožku chladivý gel. Pak přiložíme na kůži ruční nástavec, kterým je přiveden světelný pulz na plochu o velikosti cca 5 cm2. Poté nástavec přiložíme na další místo a aplikujeme další pulz. Takto postupujeme dokud není ošetřena celá plocha. Podle velikosti ošetřované plochy trvá celá procedura 10 minut až 1.5 hodiny. Ruční nástavec, kterým do pokožky vedeme pulzní světlo, je opatřen účinným chlazením, takže i při dlouhém ošetření si udržuje příjemnou tělesnou teplotu. Odstranění chloupků není bolestivé. Obvykle je pocit srovnáván s dotekem gumového předmětu na kůži.

Co můžeme po ošetření očekávat?

Lékařské studie praví, že po po 4-6 ošetřeních trvale vymizí 75-100% ochlupení. Po ošetření to zprvu vypadá, že chloupky vesele rostou dál. Je tomu tak proto, že záření zničí vlasový kořínek, nikoli chloupek samotný. Mrtvý chloupek je postupně vytlačován k povrchu obnovující se pokožkou a za 2-3 týdny po ošetření nás na dobro opouští. To je tedy důvod, proč výsledky nejsou vidět ihned po ošetření.

Kolik ošetření je potřeba a jak často?

Většinou je potřeba 4-6 ošetření. Je tomu tak proto, že záření zničí pouze chloupky, které jsou zrovna v růstové fázi. A těch je v pokožce v danou chvíli 10-30%. Mezi ošetřeními se doporučuje pauza 4-6 týdnů. Během tohoto času se dostanou do růstové fáze další chloupky a je opět co odstraňovat.

Mám se nějak na ošetření připravit a vzít si něco či někoho s sebou?

Ano. Čtyři týdny před ošetřením si chloupky nevytrhávejte. Používejte pouze holení. Zhruba den před ošetřením si chloupky oholte. Ideální je, když jsou ošetřované chloupky dlouhé maximálně 2mm. Čtyři týdny před ošetřením byste také neměli navštěvovat solárium a aktivně se opalovat. Snižujete tím riziko podráždění pokožky a zvyšujete efektivitu ošetření.

S sebou si vemte své oblíbené pleťové mléko či hydratační krém, abychom Vám na závěr mohli ošetřit pokožku tím, na co je zvyklá a co jí dělá dobře. Pokud budeme provádět epilaci na obličeji, budeme Vás muset na začátku odlíčit. Nezapomeňte proto svůj oblíbený make-up a kosmetiku. Děti a nezletilí nechť s sebou, prosím, vezmou rodiče.

Prý zároveň dochází k omlazení pokožky?

Příjemným vedlejším účinkem působení pulzního světla na pokožku je zmnožení kolagenových vláken ve vrchní vrstvě pokožky. Protože kolagen je bílkovina zodpovědná za pružnost a elastičnost pokožky, dochází k přirozenému omlazení pokožky. Pokožka se vypne a drobné vrásky zmizí. Vzhled pleti je zdravější a mladistvější.

Jsou nějaké nežádoucí vedlejší účinky?

V průběhu IPL procedury většina lidí nevnímá žádné nepříjemné pocity. Hned po zákroku může být pokožka narůžovělá a citlivá. To ale většinou odezní ještě před odchodem ze salonu. Ve vzácných případech může dojít k dočasné změně pigmentace pokožky. To se ale také samo vrátí do normálu během několika dnů až týdnů. Díky zabudovanému chladícímu okruhu IPL přístroje SensaLite je nebezpečí nežádoucích účinků minimální. Ihned po ošetření můžete provádět veškeré každodenní aktivity. S jedinou výjimkou: opalování.

Mám se něčeho vyvarovat po ošetření?

Dva týdny po ošetření se raději neopalujte ani nenavštěvujte solárium. Vaše pleť si potřebuje odpočinout.

Je epilace pomocí IPL vhodná pro všechny typy pokožky?

Pulzním světlem IPL lze odstranit chloupky ze všech typů pleti s výjimkou lidí, jejichž chloupky neobsahují žádný pigment (jsou bílé či bezbarvé). Nejlepších výsledků dosahuje technika IPL u lidí, kteří mají světlou pleť a tmavé chloupky.

A kdy mohu přijít?

Objednejte se k nám. Moc rádi Vás uvidíme!